روز گذشته یازدهمین جشنواره ورزشهای سنتی و بازیهای بومی، محلی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور هفت تیم در رشته های دال پلان، طناب کشی، کشتی محلی برگزار شد.

روز گذشته یازدهمین جشنواره ورزشهای سنتی و بازیهای بومی، محلی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور هفت تیم در رشته های دال پلان، طناب کشی، کشتی محلی برگزار شد.

به گزارش سازمان اردویی و گردشگری سپاه فتح ، روز گذشته یازدهمین جشنواره ورزشهای سنتی و بازیهای بومی، محلی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور هفت تیم از شهرستانی بویراحمد، دنا، بهمئی، دهدشت و عشایر در رشته های دال پلان، طناب کشی، کشتی محلی در یاسوج برگزار شد.

این جشنواره با هدف گرامیداشت 1880 شهید استان کهگیلویه و بویراحمد توسط تربیت بدنی سپاه فتح استان و با همکاری فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی، ستاد مبارزه با مواد مخدر استان، هیئت ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی استان در یاسوج به مدت یک روز برگزار شد.

مسئول تربیت بدنی سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه این مسابقات اظهار داشت: این جشنواره ها نقش تاثیر گذاری در ترویج ورزش های بومی محلی دارد و خانواده ها بایستی زمینه‌ای را برای یادگیری فرزندان خود نسبت به ورزش های بومی محلی فراهم کنند.

سروان پاسدار حسین مرادی در ادامه با اشاره به اینکه این جشنواره حرکت فرهنگی بسیار بزرگی است اذعان داشت: توجه به بازی‌های بومی، محلی باعث احیای بخش عظیمی از گنجینه‌های فرهنگی استان می‌تواند باشد و مطمئنا تداوم باعث تحرک جسمی، فکری و فرهنگی را در کنار همگرایی و ترویج اتحاد و انسجام به دنبال داشته باشد.

http://kohkilooyeh.koolebar.ir/node/1239

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.